TR EN

Samanyolu

Nejat ve Zülal aynı köşkte büyüyen kardeş çocuklarıdır.. En azından onlar öyle bilmektedir.. İki genç büyürken birbirlerine aşık olur. Ama kuzen olmaları bu aşkı dile getirmelerini engeller..

Sadece bir tek gün, birbirlerine çok yakın olurlar ve samanyolunun altında dudakları birleşir..

Bu öpücük iki gencin ayrılıklarının mühürü olur.. Nejat imkansız aşkını kalbine gömerek evin emektarı Evsedin gösterdiği yolu izler ve evden sessizce ayrılır..

Araya giren uzun yıllar bu öpücüğün anısını daha da büyütür.. Zülal kimseyle paylaşamadığı aşkını kalbine gömer, Nejat gezgin olur, dünyayı dolaşır başka maceralarda yeni yerlerde Zülalin anısını unutmaya çalışır..

Her şey Zülalin Nejata annesi Feride hanımın ısrarıyla yazdığı bir mail ile değişir.. Nejatın çocukluğunun en kötü anısı olan babası ölmek üzeredir.. Nejat Zülalin çağrısına kayıtsız kalamaz, babasını görmeyi bahane ederek Zülali tekrar görmenin  heyecanıyla İstanbula geri döner..

Nejatın babası çok varlıklı bir iş adamıdır.. Annesinin hastalığında tanıştığı Belkıs hanımla, annesinin ölümünün üzerinden çok geçmeden evlenmiştir.. Belkıs kısa sürede varlığını garantiye almak için bir çocuk doğurur ve Nejatı da evden uzaklaştırır..Nejatı 8 yaşından itibaren teyzesi Feride sahip çıkar ve büyütür.. Nejat büyürken babasına öfkesini de büyütür.. Belkıs hanıma olan nefreti onu babasından da uzaklaştırmıştır..

Babasını yıllar sonra hasta yatağında gören Nejat, onunla vedalaşırken babasının pişmanlıklarını da duyar. Bu durum onu kalbini burksa da yaşadığı kötü çocukluğu unutamamaktadır..

Belkıs, Fahrettin beyin hastalığından istifade ederek tüm mal varlığını üzerine geçirmeye çalışır.. Ölmeden önce Fahrettin beyin talimatıyla hazırlanmaya başlayan vasiyetname yüzünden paniğe kapılan Belkıs, Fahrettin beyin ölümünü hızlandırır..

Nejat İstanbula geldiği ilk gün babasıyla yaşadığı önemli konuşmanın ardından, yıllar sonra ilk kez Zülalle ve çocukluğunun geçtiği köşkle tekrar buluşur..

Evdeki herkes Nejatın dönüşünün sürekli olmasını istemektedir.. En çok da teyzesi Feride..

Feride hanım, kendi çocukluğundan beri varlık içinde yaşamış, kocası öldükten sonra son yıllarını evdeki antika eşyaları teker teker, Zülale belli etmeden elden çıkararak, hayatını sürdürmeye çalışmaktadır..Nejat ve Zülalin yaşayamadığı aşktan Evsed hanım aracılığıyla haberi olan Feride, Nejatın büyük vicdan azabını ortadan kaldıran büyük sırrı açıklar.. Zülal onun kızı değildir ve Zülalin bundan haberi yoktur. Ve Feride hanım hayatta olduğu sürece bu durum sır olarak kalacaktır.. Nejat çaresiz aşkına “belki bir gün” kavuşmanın hayaliyle İstanbula yerleşmeye karar verir.. Nejatın en yakın arkadaşı Namık, genç ve başarılı bir işadamıdır.. Uçarı ve eğlenceli bir genç olan Namık ile Zülalin yolları kesişir.. Zülal Nejattan kaçmak için Namık’ın ilgisine cevap verir.. Artık Nejat için bu sırrı tutmak büyük bir azap haline gelir.

Bir taraftan üvey annesiyle yaşayacağı büyük çekişme, diğer yandan en büyük aşkı için en yakın arkadaşı ve söylenemeyen sırlarla mücadelesi Nejatı çıkmazlara sürükler..

Nejat ve Zülal ömür boyu sürecek bir hikayenin kahramanı olurlar.. 

 

Dizideki Karakterler
Foto Galeri
Henüz resim eklenmemiş
Video Galeri
Henüz video eklenmemiş
© 2013 - Ayyapim.tv Designed by SimurgMedya.com